Electrum Audio

Porady dla mężczyzn

Styl życia a impotencja

Aktywność seksualna jest niezwykle istotną częścią życia każdej dorosłej osoby. Niekiedy jednak człowiek natrafia na sytuację, kiedy w tej sferze zaczynają pojawiać się problemy, odbierające przyjemność płynącą ze współżycia. We współczesnych czasach coraz większy procent męskiej populacji doświadcza problemów ze sprawnością seksualną. Jak wiadomo, wraz z wiekiem obniża się u panów poziom testosteronu odpowiedzialnego za popęd seksualny i proces wzwodu. Warto podkreślić jednak, że to nie tylko wiek wpływa na obniżenie libido i brak ochoty na seks. W niekorzystny sposób na męską potencję wpływa niewłaściwy tryb życia: sięganie po używki, zaburzenia snu, brak ruchu, nieprawidłowa dieta. Ponadto, często za zaburzenia erekcji odpowiedzialne są takie czynniki jak: zaburzenia odżywiania, bezsenność, wypalenie zawodowe, trudności z koncentracją, nerwica czy depresją. Na impotencję może składać się parę różnych elementów.

Najpowszechniejsze zaburzenia sprawności seksualnej

Najpoważniejszym problemem, który doświadcza panów aktywnych seksualnie, są zaburzenia wzwodu, określane również mianem impotencji, w przypadku kiedy dolegliwość ta utrzymuje się przez dłuższy czas. Impotencja jest to jednostka chorobowa, która nie pozwala na odbywanie satysfakcjonujących kontaktów seksualnych. Mężczyzna nie może uzyskać bądź utrzymać erekcji, przez co nie może uprawiać seksu z partnerką. Na tę przypadłość pojawiającą się podczas łóżkowych igraszek ma wpływ szerokie grono czynników. Bardzo trudno jest określić jeden kluczowy powód. Panowie oprócz zaburzeń erekcji uskarżają się również na zmniejszone libido, a więc tracą oni w ogóle zainteresowanie seksem. Doprowadza do tego zmniejszony poziom testosteronu, najważniejszego męskiego hormonu płciowego.

Dieta a sprawność seksualna mężczyzn

Na każdy kroku podkreśla się to, jak ważne jest stosowanie prawidłowej diety dla zdrowia człowieka. Jest to istotne dla całego zdrowia organizmu, tym także zachowania sprawności seksualnej na dobrym poziomie. Nie chodzi tutaj o specjalne menu czy ograniczenie ilości spożywanych kalorii. Dieta musi przede wszystkim odpowiadać do indywidualnego zapotrzebowania kalorycznego danej osoby, powinna być pełnowartościowa i regularna. Mężczyzna powinien unikać dań zbyt tłustych i ciężkostrawnych. Do swojego codziennego menu powinien wprowadzić sporą ilość owoców i warzyw. Niezdrowe odżywianie się jest jednym z czynników doprowadzających do zaburzeń potencji. Ponadto wysoki cholesterol i problemy z krążeniem także odbijają się niekorzystnie na erekcji i libido.

Aktywność fizyczna niezbędna dla prawidłowego poziomu libido

Regularne uprawianie sportu wspiera działanie całego organizmu, ale także usprawnia sferę seksualną. Ćwiczenia fizyczne wspierają funkcjonowanie naczyń krwionośnych, a więc pomagają w prawidłowym przepływie krwi przez narządy wewnętrzne. Ma to ogromny wpływ, zwłaszcza jeśli chodzi o problemy z erekcją, która często wynika właśnie z uszkodzenia układu krwionośnego. Odpowiednio zbilansowana dieta wraz z regularną aktywnością ruchową pozwoli na zachowanie dobrej sprawności seksualnej, tak samo, jak odpowiednia ilość snu. Sen jest niezwykle istotny dla organizmu człowieka. Dobrze, jeśli godziny snu będą stałe, natomiast nieprzerwany sen będzie wynosił 8 godzin na dobę. Warto więc uwzględnić wszystkie te aspekty w swoim życiu, które pomogą pozbyć się problemu z seksem, czy też przeciwdziałają powstaniu uciążliwych zaburzeń w przyszłości. Wypoczęty i doskonale odżywiony organizm wykazuje się optymalnym poziomem wszelkich ważnych hormonów, co oddziałuje pozytywnie na poziom libido.

Palenie tytoniu, czyli czynnik pogarszający jakość życia seksualnego

Palenie tytoniu ma zgubny wpływ na zdrowie organizmu każdego człowieka. Wszystkie osoby, którym zależy na dobrym zdrowiu i braku schorzeń, powinny zrezygnować ze swojego szkodliwego nałogu. Tytoń odpowiedzialny jest za zmniejszenie wydolności płuc, ponadto doprowadza do rozwoju nowotworów. Odbija się także źle na życiu seksualnym. Skutkuje nieprawidłowym ciśnieniem krwi, przez co mężczyzna boryka się z niemożnością utrzymania erekcji. Oprócz tego palacze skarżą się na zmniejszone libido.