Electrum Audio

Porady dla mężczyzn

Zaburzenia wzwodu przez przyjmowanie sterydów

Sterydy a właściwie steroidy, są to związki chemiczne, które niegdyś miały służyć do leczenia stanów zapalnych organizmu. Ich mechanizm działania opiera się na poprawie stanu zdrowia, aczkolwiek nie zawsze okazywał się skuteczny. Sterydy przyjmowane w nadmiarze mogą uzależniać, co w konsekwencji tego prowadzi do działań niepożądanych. Co ciekawe, ludzki organizm produkuje hormony steroidowe w korze nadnerczy, a także męskich i żeńskich gruczołach płciowych. Stosuje się je często w terapii, w której bierze udział testosteron albo estrogeny. Produkty dostępne na rynku nazywane sterydami anabolicznymi pojawiają się często w postaci odżywek czy zestawów witaminowych. To preparaty chemiczne, które mają działanie podobne do testosteronu. Przyjmowanie takich środków może prowadzić do trwałego spadku libido i zaburzyć produkcję testosteronu, a co za tym idzie, odpowiadać za zaburzenia erekcji.

Sterydy anaboliczne

Związki chemiczne określane sterydami posiadają naturalne pochodzenie albo są syntetycznymi produktami. Jak ich nazwa sugeruje, są to związki działające anabolicznie. Co to właściwie znaczy? Przyspieszają one procesy podziału komórek, które są elementem budowy tkanek. Działanie tych właśnie substancji jest powiązane z przyrostem masy mięśniowej, która powstaje w bardzo szybkim i nienaturalnym tempie, wywołując szereg zaburzeń w organizmie. Sterydy anaboliczne wykorzystywane są często przez kulturystów i sportowców jako doping. Niestety należy liczyć się z tym, iż stosowanie tychże środków może skutkować wieloma przykrymi efektami ubocznymi.

Zaburzenia wzwodu po przyjmowaniu sterydów

Zaburzenia erekcji po sterydach i obniżony poziom libido często następują tuż po ukończeniu suplementacji hormonalnej. Dzieje się tak, gdyż organizm przyzwyczaja się do stosowanych przez mężczyznę hormonów, a naturalna produkcja testosteronu zostaje zahamowana. Następuje więc zaburzenie równowagi hormonalnej na osi przysadka-podwzgórze-jądra. Wskutek tego pojawiają się problemy dotykające wielu obszarów, w tym również tych, związanych z seksualną sferą życia człowieka. Mężczyzna zaczyna zmagać się z niemożnością uzyskania czy utrzymania erekcji, trudno mu jest więc współżyć z partnerką. W sprzedaży dostępna jest ogromna ilość produktów, które mają służyć do uzyskania lepszych efektów, jeśli chodzi o wzrost tkanki mięśniowej. Wśród nich można wymienić: Sustenon, Omandren, Propionat testosteronu, Depo testosteron, Metanabol, Winstrol, Oxandrolon, Parabolan, HGH czy Clenbuterol. Wszystkie te specyfiki wiążą się z możliwością wystąpienia bardzo dotkliwych bądź mniej uciążliwych efektów ubocznych podczas ich zażywania, ale także po odstawieniu. Przeważnie panowie borykają się z: łysieniem, ginekomastią, trądzikiem, zaburzeniami wzwodu i brakiem zainteresowania seksem. Panowie decydujący się na suplementację pochodnymi testosteronu myślą, iż zaburzenia wzwodu po sterydach czy też inne konsekwencje ich przyjmowania mogą zostać usunięte, przez sięgnięcie po Clomid czy HCH, a także inne środki w trakcie tak zwanego cykl odblokowującego. U niektórych osób tego rodzaju specyfiku są w stanie dać oczekiwane rezultaty, aczkolwiek przy następnych cyklach odblokowujących coraz trudniej będzie wyeliminować negatywne efekty stosowania sterydów. Mogą one do tego, skutkować coraz poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Zaburzenia potencji po sterydach- dokładna diagnostyka

W przypadku zaburzeń erekcji po sterydach niezmiernie ważna jest dokładna diagnostyka laboratoryjna. Przeprowadzone badania pozwolą lekarzowi przyjrzeć się całej gospodarce hormonalnej w organizmie mężczyzny, a także zapoznać się z parametrami, które zostały zaburzone poprzez stosowanie środków sterydowych. Impotencja po sterydach musi być leczona zawsze pod opieką urologa czy endokrynologa. Specjalista, biorąc pod uwagę indywidualne wyniki biochemiczne danej osoby, wybierze optymalny sposób leczenia farmakologicznego, po czym będzie kontrolował cały przebieg leczenia i sprawdzał jego efekty. W razie potrzeby wprowadzi on modyfikacje w terapii, aby dała ona pożądane skutki, czyli umożliwiła pacjentowi powrót do udanego życia seksualnego.